Lindush Aliana
Lindush Aliana
  • Nie som jeden z tých vyštudovaných maliarov. Som obyčajná žena, ktorá v sebe objavila chuť a talent maľovať. Jedného dňa som sa dostala do prostredia, kde som sa dosť často stretávala s mandalami a umelcami, ktorí ich tvoria. Povedala som si "Prečo to neskúsim? Vyzerá to zaujímavo!" Aj môj vnútorný hlas mi našepkával aby som to urobila. Kúpila som si výkresy, akvarelové pastelky a začala som tvoriť. To čo z toho vzišlo sa mi celkom páčilo a tak som sa s tým pochválila na sociálnej sieti :).
  • Na moje prekvapenie mi začali prichádzať správy s požiadavkami, či by som bola ochotná to dielo stvárniť na plátno a predať im ho ako kvalitný obraz. Samozrejme ma to veľmi potešilo a tak sa vlastne začala moja cesta umelkyne. Povedala som si, že ak už mám niečo tvoriť, musí to byť kvalitné a musí to stáť za to. Musím byť svojská a nejakým spôsobom sa odlišovať. Začala som sa "hrabať" na internete, zbierať skúsenosti od iných umelcov a hlavne pozerať sa po ideálnom a kvalitnom profesionálnom materiále, pretože som to začala brať naozaj vážne. Niečo mi však k mojej propagácii ešte chýbalo a to bola web stránka. Tú som si urobila tiež a vtedy sa to všetko krásne rozbehlo.
  •  Ľuďom sa moja tvorba páčila a postupne mi prichádzali zákazky. Stále som sa zdokonalovala a do obrazov a mandál som zakomponovávala čoraz krajšie a zložitejšie prvky ako krištáliky, ručne modelované prvky, perličky, trblietavé línie a podobne. Postupom času som si vypestovala kvalitu obrazov na profesionálnej úrovni s profesionálnymi materiálmi, od štetcov až po záverečné laky a toho sa držím dodnes. Dôkazmi o tom, že ľudia majú radi moju prácu sú mi dodnes krásne ďakovné maily a ich spokojnosť a radosť a to je pre mňa priorita.
  •  Samozrejme 100 ľudí 100 chutí a každý si vyberie dielo od takého umelca, ktorý ho chytí za srdce a ja som vďačná za to, koľkých ľudí som za srdce chytila ja. Každý máme na niečo talent, nadanie, dar a mojim je maľovanie mandál a obrazov a plánujem v tom pokračovať, pokiaľ to bude v mojich silách. Verím tomu, že pokiaľ má niekoho moja tvorba chytiť za srdce a nejakým spôsobom mu pomôcť, či už len tým, že ho pohladí na duši, alebo tým, že ho poteší pri pohľade, tak sa tak stane a tiež verím, že robím to, čo robiť mám. Umenie nie je iba ozdoba, design, plátno a farby. Umenie je veľmi veľká pozitívna energia, ktorá môže svet ovplyvniť len v tom najlepšom slova zmysle. Umenie je radosť pri pohľade, umenie je vibrácia farieb a vibrácia tvarov, ktorá pozitívne ovplyvňuje život každého človeka, pokiaľ si tieto vibrácie praje. Umenie je energia, ktorá revitalizuje dušu človeka. Energia ktorá sa nikdy nikde nestratí...Lindush Aliana