Ako si správne vybrať obraz

- Láska na prvý pohľad: Tak ako sa nevesta zamiluje do svojich šiat, tak ako sa matka zamiluje do svojho dieťaťa, tak sa treba zamilovať do obrazu. Každého človeka priťahuje niečo iné. To čo ho priťahuje, úzko súznie s jeho osobnými vibráciami a nepriťahuje ho to náhodne. Pri obraze nesmie rozhodovať cena, alebo hocijaká iná malá pochybnosť. Je treba zobrať do úvahy to, že obraz si vyberáte a kupujete na celý život a preto je potrebné staviť na "lásku na prvý pohľad". Len vtedy budete s výberom spokojní.


- Cena: Nemala by rozhodovať: Je síce dôležitá ale najdôležitejšie je nie to, koľko obaz stojí, ale to, či vás chytil za srdce. Niektorí umelci si veľakrát účtujú ceny rádovo v tisícoch eur len preto, lebo dosiahli titul, ale to nikde nedáva záruku, že obraz osloví alebo že má pre niekoho umeleckú alebo nejakú inú výpovednú hodnotu. Tak isto je to aj u lacných obrazov, tie naopak môzu osloviť umeleckou črtou, ale kvalitou nemusia byť doživotného levelu, pretože je fakt, že lacné farby nemajú tak vysokú svetlostálosť a že farby sa časom zmenia alebo vyblednú. Cena nemá byť rozhodujúca ale aj tu je asi ideálna "zlatá stredná cesta"

-Duševná hodnota: Tá je nevyčísliteľná pretože každý autor do svojho diela dáva kus seba, svojej duše a hlavne nemálo životného času. Pokiaľ s vibráciami jeho obrazu súzniete je dosť pravdepodobné, že máte podobné duše a energie a ten autor je pre Vás vhodný.

Takže vyberajte ♥..